روش سطح پاسخ جهت بهینه سازی پارامترهای هیدرولیز برای تولید پپتیدهای آنتی-اکسیدانت از پروتئین جوانه گندم با استفاده از آلکالاز. شناسایی پپتیدهای آنتی اکسیدانت با روش LC-MS/MS

نویسنده:
پیام:
چکیده:
در این مطالعه، اثرات شرایط هیدورلیز (زمان، نسبت آنزیم به سوبسترا، دما) بر فعالیت آنتی اکسیدانی پروتئین جوانه گندم هیدرولیز شده با آلکالاز مورد بررسی قرار گرفت. و با روش سطح پاسخ بهینه سازی شد. پارامترهای بهینه هیدرولیز در دمای 28/52 درجه سانتی گراد، زمان 233 دقیقه و نسبت آنزیم به سوبسترا 46/1% یافت شد. پروفایل آمینواسید پروتئین های هیدرولیز شده و دست نخورده نشان داد که هیدرولیزات پروتئین جوانه گندم درصد بالاتری از اسیدآمینه های هیدروفوبیک را نسبت به پروتئین دست نخورده دارند. سپس فرکشن ها در نقطه بهینه با استفاده از RP-HPLC جدا شدند و فرکسیون با بالاترین فعالیت مهار رادیکال ABTS با استفاده از LC-ESI/MS/MS شناسایی شد. نتایج تعیین توالی نشان داد که پپتیدهای خالص شده دارای توالی TVGGAPAGRIVME (66/1257 دالتون) و GNPIPREPGQVPAY (77/1494 دالتون) می باشند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
829 -844
لینک کوتاه:
magiran.com/p2002133 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!