سنجش توانش استفاده از راهبردهای یادگیری در زبان انگلیسی با اهداف پلیسی

پیام:
چکیده:
توانش راهبردهای یادگیری در محیط انگلیسی با اهداف ویژه (از جمله انگلیسی با اهداف پلیسی) اخیرا مورد توجه محققان حوزه آموزش زبان انگلیسی قرار گرفته است. از طرفی شناسایی راهبردهای یادگیری، میزان استفاده از آنها و نحوه بکارگیری آنها توسط زبان آموزان می تواند یادگیری زبان آنها را تسهیل کند. بنابراین این مطالعه تلاشی است تا با استفاده از روش های توصیفی و ابزار پرسشنامه نحوه استفاده از راهبردهای شناسایی شده در حوزه یادگیری زبان انگلیسی را در میان زبان آموزانی که انگلیسی را با اهداف پلیسی فرا می گیرند بررسی نماید. داده های لازم از طریق توزیع پرسشنامه استاندارد شده در بین جامعه آماری 120 بدست آمده است. تحقیق نشان داد دانشجویانی که انگلیسی را با اهداف پلیسی مطالعه می کنند در استفاده از راهبردهای فراشناختی فراوانی بیشتری را نشان می دهند. آنها در عین حالی که کمترین فراوانی را در استفاده از راهبردهای عاطفی نشان می دهند اما بیشترین اهمیت را به این نوع راهبردها می دهند. همچنین بطور کلی این دسته از فراگیران از راهبردهای یادگیری زبان انگلیسی در سطح متوسط استفاده می کنند. تحقیق پیشنهاداتی را برای اساتید زبان انگلیسی با اهداف پلیسی (زبان تخصصی دانشگاهی) ارائه می کند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
121 -144
لینک کوتاه:
magiran.com/p2012074 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!