تحلیل توسعه ای کسب و کار لیگ برتر فوتبال ایران

پیام:
چکیده:

صنعت ورزش با داشتن قابلیت های فراوانی در برگزاری رویدادهای ورزشی به خصوص در زمینه لیگ های حرفه ای توان درآمدزایی بسیار بالایی دارد. ازاین رو پرداختن به این امر از موضوعاتی است که برای صنعت ورزش کشور بسیار لازم و ضروری است. تحقیق حاضر با محوریت بوم کسب وکار استروالدر، در پی تفسیر دیدگاه ها و برداشت های صاحب نظران لیگ برتر فوتبال به عنوان یکی از مهم ترین کسب وکارهای صنعت ورزش ایران، درباره 9 مولفه این بوم بوده است. تحقیق با رویکرد کیفی و با استفاده از مطالعات کتابخانه ای و مصاحبه انجام گرفت. برای انتخاب نمونه، از تکنیک نمونه گیری گلوله برفی، تا حصول اصل اشباع نظری استفاده شد (n=20). داده های حاصل از مطالعات کتابخانه ای با استفاده از روش تحلیل پدیدارنگاری و به کمک نرم افزار MAXQDA تحلیل شد. یافته های پژوهش حاضر، اقدامات استراتژیکی را در چارچوب الگوی عملی چهار اقدامی حذف، ایجاد، کاهش و افزایش ارایه کرده است که می تواند به عنوان استراتژی اقیانوس آبی مورد توجه مسیولان و تصمیم گیرندگان صنعت ورزش و فوتبال کشور باشد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
147 -158
لینک کوتاه:
magiran.com/p2139180 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.