وسواس فکری-عملی طی همه گیری کرونا ویروس 2019 (کووید-19): نامه به سردبیر

پیام:
چکیده:

مقدمه جهان در چند ماه اخیر در معرض تهدیدی جدی و در حال پیشرفت به نام ویروس کرونا 2019 قرار گرفته است. ویروسی که بیش از یک ماه طول نکشید تا به یک بیماری همه گیر تبدیل شود و سراسر جهان را با مسری بودن خود درگیر کند. این ویروس که از شهر ووهان چین آغاز شد، به سرعت میلیون ها نفر از مردم جهان را با خود درگیر کرد. به دنبال آن مرزها در سطح بین المللی بسته شدند، ارتباط ها کاهش یافت و میلیاردها نفر در خانه های خود قرنطینه شدند. از آنجا که سازمان بهداشت جهانی در جهت تلاش برای مهار و کنترل این بیماری تلاش می کنند، مهم ترین راهکارهای توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فردی و ضد عفونی کردن است. این شرایط باعث شد تقاضا برای خرید ماسک، دستکش، الکل و مواد ضدعفونی کننده به میزان قابل توجهی افزایش یابد. با این وجود، افراط در این زمینه ممکن است موجب ایجاد اختلالات روان شناختی مختلفی از جمله وسواس فکری-عملی و احتکار شود که نیازمند توجه و بررسی های بیشتری است.

نوع مقاله:
یادداشت تحریریه
زبان:
فارسی
صفحات:
2700 -2704
لینک کوتاه:
magiran.com/p2169306 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.