ارائه مدلی مفهومی از شاخص های کلیدی برای فروشندگان کالاهای ورزشی

پیام:
چکیده:
هدف این پژوهش ارایه مدل مفهومی شاخص های فروشندگان کالای ورزشی است. روش پژوهش حاضر کیفی با رویکرد تحلیل مضمون می باشد. جامعه آماری پژوهش را کارشناسان حوزه فروش و فروشندگی در سطح شهر تهران تشکیل داده اند. روش نمونه گیری به صورت هدفمند بود. با توجه به اشباع نظری محقق در مصاحبه ها 11 نفر در این پژوهش مشارکت داشتند. نتایج حاکی از استخراج 4 معیار (مشتری مداری، دانش اطلاعاتی، رفتار اخلاقی و ویژگی های شخصی) به همراه 11 زیرمعیار (اخلاق مداری، قابل اعتمادبودن، صادق بودن، مسیولیت پذیر، انتقادپذیر، توانایی پاسخ گویی، دانش محصول، دانش مشتری، هارمونی فروشنده با محصول، علاقه مند به فروش و ارتباطات) بود. یافته های این مقاله برای صنعت خرده فروشی ورزشی، برای تجدید استراتژی های فروش و بازاریابی آن ها مهم است به طورکلی می توان گفت فروشندگان نقش بسیار مهمی در حفظ و نگهداری مشتریان دارند، اعتماد و صداقت فروشندگان سبب ایجاد حس وفاداری و قصد خرید دوباره مصرف کنندگان می شود هم چنین توانایی بالای فروشنده و ارتباطات بلند مدت با مشتری مزیت رقابتی برای فروشگاه و برند را به همراه می آورد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
145 -159
لینک کوتاه:
magiran.com/p2169710 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.