مقابله و پیشگیری از تامین مالی تروریسم با تاکید بر اسناد بین المللی و رویه اتحادیه اروپا

پیام:
چکیده:

مقابله با تروریسم با رویکرد نظامی امروزه دیگر اولویت دولتها نیست بلکه تمرکز بر اقدامات پیشگیرانه به منظور قطع منابع مالی گروه های تروریستی موثرترین شیوه برای محدود کردن قدرت آنها در انجام عملیاتهای گسترده بین المللی است. با توجه به اینکه تامین مالی سازمانهای تروریستی امروزه از شیوه های سنتی و مدرن فاصله گرفته و با بهرگیری از دانش و تکنولوژی روز، مبتنی به شیوه های پسامدرن گردیده، بنابراین اتخاذ اقدامات پیشگیرانه مدرن منطبق با روش های پسامدرن پولشویی و تامین مالی تروریسم یک ضرورت بحساب می آید. بر این اساس به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه امکان مقابله و پیشگیری از تامین مالی تروریسم وجود دارد؟ برای این منظور ضمن بررسی اقدامات بین المللی صورت گرفته، به اقدامات اتحادیه اروپا در این زمینه نیز خواهیم پرداخت تا ضمن درک صحیحی از روند مقابله و پیشگیری از تامین مالی تروریسم به شناخت عملکرد و تجربیات صورت گرفته نیز نایل آییم.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
126 -151
لینک کوتاه:
magiran.com/p2173262 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.