طراحی بهینه ریزشبکه ترکیبی بر اساس بهینه سازی خطی آمیخته با عدد صحیح با در نظر گرفتن تخمین باد آماری و پاسخ سمت تقاضا

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

امروزه بنا به دلایل فنی، اقتصادی و زیست محیطی میران تولید از انرژی های تجدیدپذیر در سیستم های قدرت در حال افزایش است. از طرف دیگر، استفاده از این منابع فواید متعددی در صورت استفاده به شکل ریزشبکه مجزا در نواحی دورافتاده و مستعد دارند. در این مقاله، یک ریز شبکه ترکیبی شامل فتوولتاییک/بادی/ذخیره ساز بررسی می شود. این ریزشبکه برای منطقه خلخال در ایران طراحی می شود. هدف این مطالعه طراحی و مدیریت انرژی بهینه این ریزشبکه است. از آنجایی که میزان انرژی تجدیدپذیر استحصالی به شدت و به صورت پیچیده با فصل و شرایط آب و هوایی در ارتباط است، برنامه ریزی برای این ریزشبکه با در نظرگرفتن مقادیر قطعی برای این متغیرهای  بسیار ساده انگارانه است. بنابراین، تخمین آماری سرعت باد در سایت علاوه بر قیود بهره برداری و محیطی مورد توجه قرار گرفته است. روش مونت کارلو برای مدل کردن و تخمین رفتار باد استفاده می شود. برای مشارکت هرچه بیشتر منابع تجدیدپذیر، برنامه پاسخ تقاضا برای تنظیم تولید و مصرف در ریزشبکه  اجرا می شود. طراحی این ریزشبکه به عنوان یک مساله بهینه سازی در قالب برنامه ریزی خطی آمیخته با عدد صحیح تشکیل می شود. با حل کردن این مساله بهینه سازی، اندازه و میزان تولید هر کدام از منابع انرژی و نیز وضعیت ذخیره ساز تعیین می شود. در نهایت روش پیشنهادی برای تمامی فصول در دو سناریو توسط نرم افزار GAMS  شبیه سازی می شود. نتایج نشان دهنده مدیریت انرژی  مطلوب و کاهش هزینه های ریزشبکه مورد مطالعه است.

زبان:
انگلیسی
صفحات:
54 تا 65
لینک کوتاه:
magiran.com/p2381986 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!