اختلالات روان پزشکی ناشی از جنگ در ایران

چکیده:
سال های جنگ به عنوان یک پدیده ناخوشایند و استرس زا می تواند به عنوان عامل آشکارکننده اختلالات روان پزشکی محسوب شود. به طور کلاسیک و ثبت شده اولین بار طی جنگ های داخلی قاره آمریکا (1865 1861) پزشکان از نوعی عارضه عصبی در سربازان جبهه به نام Nostalgic نام بردند. بعدا اصلاحات و اسامی دیگری چون Fright Neurosis و Effort Syndrome به کار گرفته شد. لذا، از آنجا که جنگ هشت ساله ای بر کشور ما تحمیل گردید و تعداد زیادی از جوانان به صورت داوطلب در آن شرکت کردند. بررسی و مطالعه روان شناختی رزمندگان از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا با شناخت دقیق بیماری های روانی شایع ناشی از جنگ تحمیلی، درمان این عزیزان امکان پذیر می شود. از این رو، هدف این مطالعه بررسی و تعیین اختلالات روان پزشکی در رزمندگان دفاع مقدس می باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
257
لینک کوتاه:
magiran.com/p445438 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.