بررسی صدمات ناشی از سلاحهای هسته ای و راه های درمان آنها

چکیده:
از سال 1896 که روتنگن اشعه X را کشف کرد، چشم انداز دیگری از جهان پیش روی انسان باز شد. یک سال پس از آن، بکرل پرتوهای ناشی از اورانیوم را مشاهده نمود و این راه، با مطالعات کوری ها در کشف رادیوم و اتوهان در شکاف هسته اتم و سایر دانشمندان ادامه یافت.
به موازات استفاده های پزشکی و صنعتی از این اکتشافات، کاربردهای مخرب و ویرانگر این پدیده نیز وجود داشته و دارد. به طور رسمی و برای اولین بار، فرانکلین روزولت در ششم دسامبر 1941 فرمان ساخت بمب اتمی را صادر کرد. در ششم اگوست 1945 هیروشیما و دو روز بعد شهر ناکازاکی توسط ارتش ایالات متحده مورد حمله قرار گرفت و منجر به خاتمه جنگ جهانی دوم گردید. پس از این حادثه بود که سلاح هسته ای بعنوان یک عامل قوی در موازنه قدرت های جهانی حضور یافت و طرز فکر استراتژیست های نظامی را بکلی تغییر داد...
زبان:
فارسی
صفحه:
177
لینک کوتاه:
magiran.com/p445565 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.