تعیین مبنای معاملات در بازار لحظه‎ای برق؛ مطالعه موردی بازار برق اصفهان

پیام:
چکیده:

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، خصوصا کشورهای آسیایی، خاورمیانه و کشورهای آفریقایی نقطه‎ی آغاز در فرایند تجدید ساختار ایجاد بازار لحظه‎ای برق می‎باشد. اما در ایجاد بازارهای برق سوالات متعددی هم‎چون قوانین و طراحی بازار قابل طرح می‎باشد چرا که تحت ساختار جدید بنگاه های تولید کننده به عنوان یک بنگاه خصوصی مسئول تصمیمات خود بوده و در این راه نیازمند استفاده از مدل‎هایی هستند که بتواند مشکلات آن‎ها را برآورده نماید.
در مقاله‎ی حاضر یک مدل منطقه‎ای برای بازار برق تجدید ساختار شده که در آن تولیدکنندگان انرژی و شرکت‎های توزیع در یک بازار لحظه‎ای به تبادل با یکدیگر می‎پردازند ارائه شده است. مدل بر اساس برنامه‎ریزی ریاضی به محاسبه‎ی یک مبنای مناسب برای انجام معاملات در بازار برق، در حالتی که تقاضا به صورت مداوم در حال تغییر است و تولید توسط بنگاه های متفاوت صورت می‎گیرد، می‎پردازد.
مدل بر اساس حداقل‎سازی هزینه های متغیر با توجه به محدودیت‎های تولید و بازار اجرا می‎شود. بازار برق اصفهان بدین خاطر که یکی از مناطق اصلی برق کشور می‎باشد به عنوان یک بازار محلی مورد مطالعه قرار گرفته و حل مدل با استفاده از نرم افزار GAMS صورت گرفته است.

زبان:
فارسی
صفحه:
65
لینک کوتاه:
magiran.com/p958089 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.