آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
جامعه
۱۰

کشف 3 میلیارد ریال ارز جعلی در تهران

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری از دستگیری یک جاعل و توزیع کننده ارز جعلی و کشف 14 هزار و 500 دلار جعلی به ارزش 3 میلیارد و 770 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اعلام خبر دستگیری یک جاعل در محدوده سبزه میدان گفت: در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که فردی با تردد به محله سبزه میدان بازار تهران ارز تقلبی و جعلی را به جای ارزهای واقعی به خریداران و متقاضیان می فروشد.

وی افزود: تیم عملیات کلانتری 113 بازار شناسایی و دستگیری متهم را بر عهده گرفتند و تعداد گشت زنی های هدفمند در این محدوده افزایش یافت.

سرکلانتر هفتم اضافه کرد: گشت زنی های هدفمند ادامه داشت تا اینکه ماموران کلانتری بازار ظهر یکشنبه به رفتار فردی مظنون شدند و او را دستگیر کردند. به گفته جلیلیان، ماموران در بازرسی از وسایل همراهش موفق شدند 145 عدد اسکناس 100دلاری کشف کنند. متهم در توضیحاتش اقرار کرد که ارزهای جعلی را از فرد ناشناس که فقط از وی شماره تلفن دارد به قیمت کمتری از قیمت واقعی خریداری کرده است و قصد داشته به قیمت واقعی به متقاضیان ارز عرضه کند. در این زمینه تحقیق برای شناسایی همدست متهم ادامه دارد.