آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
اخبار کشور
۳

سردار کارگر در نشست خبری: 26 هزار و 501 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می شود

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با بیان اینکه امسال رژه نیروهای مسلح به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد، گفت: در مجموع 26 هزار و 501 برنامه در سطح کشور به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در کشور برگزار می شود.

نشست خبری رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس کشور با حضور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی برگزار شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سوم خرداد سال جاری را آغازگر برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیان کرد و گفت: این برنامه ها به مدت 43 هفته تا پایان سال 99 برگزار خواهند شد.

وی بیان داشت: به طور کلی 26 هزار و 501 برنامه در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می شود که البته برخی از این برنامه ها قبلا اجرا شده و تا پایان سال به طور مستمر بقیه آنها نیز اجرا خواهد شد.

رونمایی جعبه سیاه جنگ

سردار کارگر با اشاره به رونمایی 54 کلان پروژه دفاع مقدس گفت: این کلان پروژه ها را می توان جعبه سیاه جنگ به شمار آورد که همه مسائل جنگ از جمله نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، نقش زنان، نقش روحانیت در جنگ، مدیریت، تبلیغات و مهندسی جنگ، نقش نیرو های هوایی در جنگ و... را شامل می ‎شود و در واقع یک کار پژوهشی و مطالعاتی است. همچنین، 14 پروژه دیگر در این راستا تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به تصویب و ابلاغ برنامه های اجرایی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیرو های مسلح 36 برنامه، ارتش جمهوری اسلامی 381 برنامه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 278برنامه، نیروی انتظامی 80 برنامه، وزارت دفاع 65 برنامه، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس 188 برنامه، دانشگاه عالی دفاع ملی 33 برنامه که در مجموعه کلیه برنامه های نیرو های مسلح هزار و 61 برنامه را در حال اجرا داریم.

رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس افزود: نیرو های مسلح یک هزار و 61 برنامه اصلی را در حوزه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستور کار دارند و 709 برنامه اصلی نیز در ستاد وزارتخانه ها و نهادهای کشوری در دستور کار قرار گرفته است؛ همچنین در سطح استان ها دوهزار و 918 برنامه اجرایی داریم و بر این اساس، مجموعا 26 هزار و 501 برنامه ما در سراسر کشور مورد تایید قرار گرفته که از سوم خرداد تا پایان سال در حال اجراست.

وی گفت: سازمان صدا و سیما 21 هزار و 813 برنامه را تدارک دیده که در بخش های مختلف این سازمان در قالب 229 هزار و 149 دقیقه برنامه در حوزه دفاع مقدس پخش خواهد شد.

دیدار تصویری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس با رهبر انقلاب

کارگر با بیان اینکه امسال رژه نیروهای مسلح به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار نخواهد شد، افزود:  در 31 شهریور که روز آغاز هفته دفاع مقدس است به صورت تصویری در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم بود و از بیانات و رهنمودهای ایشان استفاده خواهیم کرد. همچنین یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس نیز در این دیدار حضور خواهند داشت.