آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
جامعه
۱۰

شناسایی 2705 مورد ابتلای جدید و فوت 140 بیمار کرونایی دیگر

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی دو هزار و 705 بیمار جدید کووید19 در کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، سیما سادات لاری دیروز گفت: از 24 تا 25 شهریور ماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 705 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 299 نفر از آنها بستری شدند.

لاری با اشاره به این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 407 هزار و 353 نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول این مدت، 140 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 23 هزار و 453 نفر رسید. وی با بیان این که خوشبختانه تا کنون 349 هزار و 984 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند، ادامه داد: سه هزار و811 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند  همچنین تاکنون سه میلیون و 613 هزار و 891 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز و استان های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 واکسن آنفلوآنزا از هفته اول مهرماه توزیع می شود

لاری درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر و سایر افراد جامعه بیان کرد: تعداد 2.5 میلیون واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در اختیار معاونت بهداشت قرار می گیرد تا برای مادران باردار، سالمندان، زندانی ها، کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص و زمینه ای و نیروهای مسلح به صورت رایگان تزریق شود. وی افزود: با تمهیدات در نظر گرفته شده، هر فرد با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند فقط یک واکسن آنفلوآنزا دریافت کند و امیدواریم با این اقدام از ایجاد تقاضای القایی جلوگیری شود. سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: بیماران خاص و زمینه ای و زنان باردار باید واکسن آنفلوآنزا را از مراکز بهداشت دریافت کرده و تزریق کنند. حدود 50 هزار نفر از افراد بالای 65 سال که در مراکز بهداشت ثبت شده اند نیز این واکسن را به صورت رایگان از مراکز بهداشت دریافت می کنند و 4.5 میلیون نفر دیگر از افراد بالای 65 سال هم واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه های سراسر کشور با ارائه کارت ملی دریافت خواهند کرد. لاری درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز گفت: هزینه 2/5 میلیون واکسن که در اختیار معاونت بهداشت برای تزریق افراد پرخطر و بیماران زمینه ای و مادران باردار قرار می گیرد، رایگان است. بقیه واکسن ها که در داروخانه ها توزیع می شود و تا سقف 16 میلیون واکسن است، حدود 42 هزار و 500 تومان قیمت خواهد داشت. اگر نیاز به واردات بیش از این میزان واکسن آنفلوآنزا باشد، ممکن است با قیمت غیریارانه ای و ارز آزاد وارد شود.