آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۴
جامعه
۱۰

یک نماینده مجلس: حقوق برخی فرهنگیان بازنشسته کمتر از 2 میلیون تومان است

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز حقوق ماهیانه برخی فرهنگیان بازنشسته کمتر از دو میلیون تومان است و افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم نداشته اند.

روح اله عباسپور در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم با انتقاد از میزان حقوق دریافتی فرهنگیان بازنشسته، اظهار داشت: برخی از بازنشستگان آموزش و پرورش که 15 سال قبل بازنشسته شده اند، هنوز افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم نداشته اند و نسبت به همان زمان، دریافتی ماهانه دارند.

عباسپور، افزایش نیافتن حقوق ماهانه برخی فرهنگیان متناسب با نرخ تورم را ظلمی در حق این قشر زحمتکش دانست و تصریح کرد: حقوق برخی فرهنگیان بازنشسته در حالی ثابت مانده که قیمت مسکن در کوتاه مدت 6 برابر افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه برخی معلمان بازنشسته حقوق دریافتی ماهانه شان کمتر از دو میلیون تومان است، افزود: این وضعیت باید اصلاح شود، نباید یک معلم که همه عمر، سرمایه و جوانی اش را برای اعتلای نسل این کشور قرار داده، امروز از کمترین حقوق برخوردار باشد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید عدالت در پرداخت حقوق ها رعایت شود، امروز بسیاری از اقشار نسبت به رعایت نشدن عدالت در پرداخت حقوق هایشان گلایه هایی را به نمایندگان مجلس دارند که واقعا این گلایه ها به جاست و باید رسیدگی شود.