تب دارویی

چکیده:
اساس گزارش های موجود، داروها مسوول 15-10% حوادث ناخواسته در بیماران بستری در بیمارستان می باشند و تب دارویی به عنوان تنها تظاهر و یا شناخته شده ترین ویژگی یک واکنش ناخواسته در 5-3% بیماران بستری در بیمارستان اتفاق می افتد. در نظر گرفتن تب دارویی در طی بررسی بیمار مبتلا به تب با منشا ناشناخته از لحاظ بالینی حایز اهمیت می باشد. تب دارویی یک اختلال و پاسخ تب دار می باشد که از لحاظ زمانی منطبق بر تجویز دارو بوده، با قطع دارو برطرف شده و سایر علل احتمالی تب نظیر بدخیمی ها، بیماری های ترمبوآمبولی، حوادث عروق مغزی، بیماری کلاژن واسکولار، نقرس حاد، جراحی یا تروما در طی بررسی های فیزیکی و آزمایشگاهی رد شده باشد. از میان دسته های دارویی مختلف، آنتی بیوتیک ها مسوول بیشترین موارد گزارش شده تب دارویی می باشد به گونه ای که در حدود یک سوم اپی زودهای تب دارویی مربوط به آنتی بیوتیک ها می باشد. در میان آنتی بیوتیک ها، تب دارویی بیشتر با بتالاکتام ها، سولفونامیدها و نیتروفورانتوئین گزارش شده است.
زبان:
فارسی
صفحه:
66
لینک کوتاه:
magiran.com/p1016243 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!