کهیر حاد و مزمن: مروری براتیولوژی، علایم و درمان آن

نویسنده:
پیام:
چکیده:
11 درصد شیوع دارد و تا 20 / 0 تا 3 / کهیر نوعی ضایعه پوستی نسبتا شایع است و حدود 3 درصد افراد در طول زندگی خود آن را تجربه م یکنند. کهیر حاد بسیار شایع تر بوده کمتر از 6 هفته طول می کشد. کهیر مزمن با یا بدون آنژیوادم زمانی است که حداقل 2 بار در هفته تکرار شود و 0 درصد جمعیت عادی می باشد. کهیر در هر نقطه ای از بدن / بیش از 6 هفته ادامه و شیوع آن 1 روی می دهد و با اندازه های چند میلی متر تا چند سانتی متر متفاوت است. آنژیوادم در حدود 30 تا 50 درصد موارد کهیر روی می دهد. طول مدت ابتلاء به کهیر از چند هفته تا چند سال متفاوت است. کهیر در هر سنی روی می دهد ولی بیشتر در سن میانسالی و در خانم ها اتفاق می افتد و در اکثر موارد کهیر مزمن علت شناخته شد های ندارد. امروزه درصد زیادی از آنها را علل اتوایمون تشکیل می دهند (40 تا 50 درصد). گرچه به جز در موارد شدید آنافیلاکسی مرگ و میر ناشی از کهیر مزمن معمولا مطرح نیست و اصولا این بیماری خو شخیم می باشد ولی به طور اساسی و قابل توجه سبب اختلال در کیفیت زندگی مبتلایان (فعالیت های شخصی، اجتمایی و روحی) می گردد. پاتوفیزیولوژی دقیق و علل کهیر مزمن نامشخص است به همین دلیل درمان قطعی برای آن پیدا IgG3، I gG نشده است ولی به هر حال عوامل مختلفی مثل آنتی بادی های خونی ساب کلاس های 1 در بعضی از بیماران نقش دارند. بررسی های متفاوتی برای این IgE و یا FcR1 علیه رسپتور بیماران توصیه می گردد اما تست های روتین بدون شرح حال خوب کمک زیادی به این بیماران نمی کند. آنتی هیستامین ها در اکثر موارد سبب کنترل علایم بیماری می شوند. داروهای دیگر شامل ضد لوکوترین ها و ضد التهابی ها به همراه ایمونوساپرسیوها میباشند.
زبان:
فارسی
صفحه:
83
لینک کوتاه:
magiran.com/p1097878 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.