مروری بر نقش استاتین ها در درمان نارسایی قلبی با تاکید بر استرس اکسیداتیو

پیام:
چکیده:
کاهش کلسترول با استاتی ن ها، میزان بقاء بیماران را در بیمار ی های آترواسکلروتیک باشد. در برخی از Borderline قلبی– عروقی افزایش می دهد حتی اگر کلسترول سرم نرمال و یا برای بیماران مبتلا به نارسایی LDL-C مطالعات مستقل از وجود آترواسکروز در بیمار و تعیین سطح Cardiac remodeling قلبی استاتی نها تجویز شده اند و تاثیر این داروها روی استرس اکسیداتیو و مطرح شده است. با توجه به نتایج متناقض مطالعات انجام شده، در این مقاله به نقش استرس اکسیداتیو و التهاب در نارسایی قلبی اشاره خواهد شد و ضمن بیان تاثیر استاتین ها در واسطه های التهابی موثر بر نارسایی قلبی و بررسی مطالعات بالینی انجام شده در زمینه جایگاه استاتی نها در این بیماری، توصیه های لازم در خصوص تجویز استاتی نها در نارسایی قلبی با در نظر گرفتن متدولوژی کارآزمایی های بالینی انجام شده ارائه خواهد شد.
زبان:
فارسی
صفحه:
115
لینک کوتاه:
magiran.com/p1097880 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.