مروری بر تاثیر روش Dry needling در دردهای میوفاشیال

چکیده:
دردهای میوفاشیال یکی از شایع ترین دردهای عضلانی یا فاشیای مربوط به آن ها می باشد که اغلب با Myofascial trigger point (MTP) همراه است. روش های متعددی برای تسکین دردهای مزمن MTP به کار گرفته شده است، اما هیچ یک به تنهایی در درمان موفق نبوده اند. سوزن خشک (Dry needling) یکی دیگر از روش هایی به شمار می رود که در چند سال اخیر برای درمان MTPها مورد استفاده قرار گرفته است. این روش، یک روش با حداقل تهاجم و با استفاده از سوزن طب سوزنی در عضلات اسکلتی می باشد. پژوهش حاضر مروری بر تحقیقاتی بود که روش Dry needling را برای درمان MTP معرفی کرده و میزان تاثیر این روش در بهبود دردهای میوفاشیال را بررسی نموده بودند. روش Dry needling روش درمانی به نسبت جدیدی است و برای روشن تر شدن مکانیزم های تاثیر و روش استفاده، چه از لحاظ تعداد نقاط در هر جلسه و یا تعداد جلسات درمانی و زمان ماندن سوزن در عضله، نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.
زبان:
فارسی
صفحات:
354 -358
لینک کوتاه:
magiran.com/p1532167 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!