ضرورت پیشگیری از ترومبوآمبولی وریدی در حاملگی:طراحی یک نرم افزار کاربردی

پیام:
چکیده:

ترومبوآمبولی وریدی (VTE)شامل: ترومبوز وریدی (DVT) و آمبولی ریه (PE)است و یکی از دلایل مرگ و میر در طی دوره بارداری است. در طی دوران بارداری، تغییرات متعدد در سیستم انعقادی مادر، منجر به انعقادپذیری بالا می شود. نتایج نشان داده است تقریبا یک مورد در هر 200-500 زن در طی بارداری یا پس از بارداری مبتلا به ترومبوآمبولی وریدی و 30 درصد از آنها مبتلا به آمبولی ریه می شوند . در طی سه ماهه سوم بارداری و به خصوص در دو هفته اول پس از زایمان، خطر VTE در زنان افزایش می یابد. خطر VTE پس از بارداری نیز 5 برابر بیشتر از دوره بارداری است . بارداری به تنهایی یکی از عوامل خطر VTE می باشد؛ به علاوه برخی از زنان ریسک بالای پیشرفت VTE را دارند. مهمترین عوامل خطر VTE در طی دوره بارداری شامل: سابقه VTE قبلی، ترومبوفیلی اکتسابی، سابقه VTE قبلی به علت جراحی بزرگ، مشکلات طبی (از جمله سرطان، بیماری قلبی و...)، ترومبوفیلی ارثی پرخطر و... می باشد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
372 -375
لینک کوتاه:
magiran.com/p2060713 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.