مروری بر آسیب های چشمی ناشی از اجسام خارجی داخل چشمی در جانبازان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و پیامد بینایی آن

پیام:
چکیده:

اطلاعات جنگی این حقیقت را نشان می دهند که بروز آسیب های چشمی به طور قابل توجهی در حال افزایش است. از انواع آسیب های چشمی، جسم خارجی داخل چشم (IOFB, Intraocular Foreign Body) می باشد که به شدت تهدیدکننده بینایی است . جنگ ایران و عراق بین سال های 1359 تا 1367 روی داد که باعث آسیب های چشمی فراوان شد. در این مقاله سعی داریم مروری بر آسیب های چشمی ناشی از اجسام خارجی داخل چشمی در 8 سال دفاع مقدس و نحوه درمان و پیش آگهی بینایی آنان داشته باشیم.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
144 -150
لینک کوتاه:
magiran.com/p2084806 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.